מרכז נורית פרגל - המתנה המושלמת להצלחת ילדנו

054-6556684

.
דף הבית >> מאמרים >> המתנה המושלמת להצלחת ילדנו

המתנה המושלמת להצלחת ילדנו

אתם מכירים את המשפט "איך שהזמן עובר, רק אתמול הבאנו אותו מבית החולים והיום הוא כבר בן אדם קטן שרץ, משחק וצוחק ומכיל עולם ומלואו" ? ובכן, זה נכון. הזמן אינו עוצר וילדינו גדלים במהירות. אנחנו כהורים מעניקים  להם אהבה, תומכים ומאמינים בהם, מקשיבים להם ומכילים את הקושי שלהם ובדרך אינטואיטיבית גם חשים כאשר  קיימת בעיה וילדנו זקוק לעזרה.

 ילדים הם סקרנים מטבעם, רוצים להצליח ואוהבים לגעת בחפצים במרקמים שונים, להריח ריחות שונים, לשמוע מוסיקה ולחוש טעמים שונים. כאשר אנו מבחינים כי ילדנו נמנע מלחוות חוויות אלה אנו נלחצים ומרגישים כי הכישלון נעוץ בנו. אולם, במקרים רבים, הסיבה לכך נעוצה דווקא בכישלון שהילד חווה בעבר. תחושת הכישלון גרמה לילדנולתחושה שלילית ולא נעימה ולכן הילד נמנע מלהתמודד שוב עם הכישלון וכך החלו להתפתח קשיים נוספים.  

בשנים האחרונות התפתחה בארץ מודעות רבה לנושא הקשיים הרגשיים, התחושתיים, החברתיים והמוטוריים אצל ילדים כאשר לאיתור הקושי והטיפול בו בשלב מוקדם, חשיבות רבה. החשיבות כה רבה, עד כי בשנים האחרונות רופאי המשפחה, גננות ומרכזים להתפתחות הילד הם אלה אשר שולחים את ההורים לטיפול באמצעות ספורט טיפולי עקב ההצלחות הרבות והתוצאות הנהדרות. 

באמצעות שיטת ספורט טיפולי, ניתן לאבחן את הבעיה ולטפל בה בעזרת תנועה, משחק וספורט ובכך לפצות על הליקויים הספציפיים בתפקוד הגופני והרגשי. בעזרת ספורט טיפולי נוכל לאפשר לילדנו לחוות הצלחות וכן להתמודד עם קשיים וכישלונות בסביבה תומכת שיש בה ילדים נוספים.

בזכות הקבוצות הקטנות וההומוגניות מבחינת הקשיים, מאפשר חוג ספורט טיפולי לחזק את הילד ללא התחושה כי הוא חריג ושונה מבני גילו. יתר על כן, בזכות התמיכה והעזרה שהילד מקבל באמצעות ספורט טיפולי, כאשר הילד יתקל פעם נוספת בקושי מוטורי, תחושתי, לימודי או חברתי, הוא לא ימנע מלהתמודד אלא הפעם ידע כי הוא יכול וגם יצליח !
לעתים קל לנו להבחין כי קיימת בעיה כלשהי אולם בד"כ הבעיה באה לידי ביטוי בצורה ברורה בשלב מאוחר יותר ואז נדרשת עבודה רבה יותר על מנת לשפר את מצבו של הילד.

אבחון הבעיה באמצעות שיטת ספורט טיפולי פשוט למדי ומתבצע באווירה נעימה ומהנה ולאחר האבחון ניתן להשתלב באחת הקבוצות המתאימות. במקרים רבים ההורים והרופאים עצמם מבחינים בשינוי משמעותי בתוך פרק זמן קצר יחסית, אולם חשוב להדגיש כי התמדה היא מילת המפתח להצלחה גם בתחום זה.

נשאלת השאלה, האם כל עיכוב או קושי מצריך התערבות טיפולית בדמות ספורט טיפולי ? ובכן התשובה לכך אינה חד משמעית.
אני חושבת שהתשובה הטובה ביותר היא התחושה הפנימית שלנו.

באם אנו מבחינים כי ילדנו נמנע מפעילות גופנית, זקוק למשענת רבה ותמיכה גם מבחינת תפקודים יום יומיים כלבוש ואכילה, אינו מוכן לבצע עבודות יצירה או להשתתף בחוגי תנועה בגן או בכיתה, ילדנו אינו רגוע ולא מצליח לשבת בנחת על הכסא או הכל נופל לו מהידיים ואנו מבחינים בחולשה בחגורת הכתפיים, יש מקום לשקול אבחון וטיפול בעזרת ספורט טיפולי על מנת שנוכל לעזור לו להשתלב ביתר קלות במסגרת גדולה שהיא פחות מכילה ואינטימית.

לאחר שהגעתם להחלטה כי הכיוון הטוב ביותר עבור ילדכם הוא ספורט טיפולי אני ממליצה לבדוק ולוודא כי המרכז אכן מתאים לילדכם מבחינת איכות ורמת המדריכים וכן מבחינת איכות הציוד מבחינת בטיחות, מגוון וכן האם הוא ידידותי ומעניין עבור הילד.

אם אינכם בטוחים וברצונכם לקבל ייעוץ נוסף בנושא ספורט טיפולי או כל בעיה/שאלה, אשמח לעמוד לרשותכם בטלפון מס' 054-6556684

נורית פרגל