054-6556684

.
דף הבית >> חוגי ספורט טיפולי >> חוגים לילדים >> חוג קראטה לילדים

חוגים לילדים

במרכז נורית פרגל חוג הקראטה הוא ייחודי בגישה ערכית-חינוכית, בהנחיית המדריך המנוסה עידן בן חיים. זהו חוג המשלב אלמנטים רבים, הכוללים גם פיתוח היצירתיות, הדמיון, הרגלי העבודה, הקניית ערכים חינוכיים ותכונות אישיות חיוביות לפיתוח עיצוב התנהגות, אופי והתפתחות הילד.

בחוג המטרה אינה ניצחון בתחרות, אלא חינוך לערכים, פיתוח האופי ורכישת כלים להתמודדות בחיי היום -יום בבי''ס ובסביבתו הקרובה ובכל תחום שהילד יבחר, תוך שיפור מתמיד של כל ילד יחסית ליכולותיו. כל זאת באמצעות למידה חוויתית של מיומנויות הקראטה הייחודיות עפ''י גישה ייחודית של עידן המלווה בהומור ובמשובים ומתן ביטוי של הלומדים על דרך החיוב להצלחה לביטחון עצמי.

תרגילי הקראטה הם האמצעי ולא המטרה. אי לכך, הילדים מתקדמים ועולים בסולם הדרגות באמצעות מבדק דרגה לחגורה שמטרתו לבחון הן את מרכיבי הכושר וטכניקות הקראטה והן את הערכים החינוכיים השזורים כחוט השני לאורך כל השנה ומהווים חלק בלתי נפרד מהאימונים.

עידן מתאים את הרמה וסוג תכני הקראטה לילדים בהתאם להתפתחות ולבשלות הילד. בשל ניסיונו העשיר בתחום, הוא מודע להשפעות החיוביות של אומנות הלחימה בהוראתו ובגישתו על טיפוח יכולות הילד ובשל כך מתאים את הוראתו והדרכתו לצורכי הילד.

רכישת הכלים בחוג תורמים להפחתת אלימות, העלאת ביטחון עצמי ומוטיבציה לפעילות ספורטיבית, הקניית משמעת עצמית, כבוד הדדי ושיפור קשב וריכוז ויבואו לידי ביטוי בהתנהגותו, הרגשתו והתנהלותו של הילד בבי"ס ובבית כאחד.

בנוסף לכך הילדים מראים שיפור ניכר בשיעורי חינוך גופני ובפעילותם בהפסקה בבי''ס ו/או בגן.

החוג מתאים לילדים בגילאי 4 עד 11 בנים ובנות כאחד, על פי קבוצות גיל.